wyszukiwanie zaawansowane »

Index tytułów

Index autorów

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, zapisz się na listę:

Regulamin zakupów

REGULAMIN KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

Wydawnictwa Politechniki Ślaskiej
 
 
 
I.  Oznaczenie przedsiębiorcy

Księgarnia Internetowa www.wydawnictwopolitechniki.pl (zwana dalej Księgarnią) prowadzona jest przez Wydawnictwo Politechniki Śląskiej (Sprzedawca), ul. Akademicka 5, 44-100 Gliwice,
nr NIP: 631-020-07-36, Regon: 000001637.


II.  Zasady zakupów

1. Wszystkie ceny książek podane na stronach Księgarni są cenami w złotych polskich, zawierają podatek VAT. Ceny nie obejmują kosztów przesyłki. Prezentacja towarów Księgarni nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.

2.  Zamówienia można składać za pośrednictwem witryny www.wydawnictwopolitechniki.pl, telefonicznie pod numerami (32) 237-18-48, (32) 237-17-26 oraz mailowo na adres: wydawnictwo_mark@polsl.pl.

3.    W zamówieniu Klient dokonuje:

·  wyboru zamawianych towarów,

·  oznaczenia sposobu dostawy, adresu dostawy i adresu na jaki ma być wystawiona faktura (mogą to być różne adresy),

·  wyboru sposobu płatności.

4.  Warunkiem skutecznego złożenia zamówienia jest ponadto podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail, umożliwiającego weryfikację złożonego zamówienia.

5.  Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT, wysłana razem z książkami.

6.  Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny
w magazynie. W przypadku braku części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie zamówienia).

7.  Realizacja zamówienia rozpocznie się w najbliższym dniu roboczym, następującym po dniu, w którym zamówienie zostało złożone. Maksymalny czas realizacji zamówienia (do wysłania przesyłki do klienta) wynosi 3 dni robocze, do tego należy doliczyć czas dostarczenia przez pocztę.

8. Zmiana bądź anulowanie zamówienia są mozliwe do chwili ich zrealizowania przez kontakt z Działem Marketingu Wydawnictwa (telefonicznie lub e-mailem).

III.  Rabaty i promocje

Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Warunki prowadzenia akcji promocyjnych są określane każdorazowo przez odrębny regulamin promocji.

 
IV.  Formy płatności

1.  Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

·  płatność gotówką przy odbiorze, w przypadku dostarczenia zamówienia za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Firmy Kurierskiej (tylko Pocztex – na koszt zamawiającego),

·  przelew z odroczonym terminem płatności - tylko odbiorcy instytucjonalni, po wcześniejszym uzgodnieniu,

·  przedpłata na rachunek bankowy:

ING Bank Śląskie S.A. O/Gliwice nr rachunku: 96 1050 1230 1000 0023 0841 7647

V.  Koszty dostawy

1.  Do ceny książki należy doliczyć następujący koszt przesyłki (ceny zawierają podatek VAT 23%):

  • płatność gotówką przy odbiorze - 18 zł

  • przelew bankowy (tylko dla firm) - 14 zł

  • przedpłata na wskazane konto - 14 zł

 

VI.  Reklamacje
      
1. Towary sprzedawane w Ksiegarni nie są objęte gwarancją.
2. W przypadku zakupu towarów przez osoby niebędące konsumentami w rozumieniu Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. O prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.), rękojmia za wady fizyczne rzeczy (art. 556 § 1 Kodeksu Cywilnego) jest wyłączona. W przypadku stwierdzenia wad towaru, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Wydawnictwem.
3.
Księgarnia zobowiązuje się do dostarczenia towaru nieposiadającego wad.
4. Księgarnia odpowiada wobec konsumenta za sprzedany towar, jeżeli wada zostanie stwierdzona w okresie 2 lat od chwili jego wydania.
5. W przypadku stwierdzenia wad towaru, reklamacja może być złożona w dowolnej formie. Termin złożenia reklamacji wynosi 1 rok od dnia stwierdzenia istnienia wady.
6. Konsument może wskazać w reklamacji jedno z następujących żądań: wymiana towaru na nowy, naprawa towaru, obniżenie ceny oraz (wyłączniew przypadku wady istotnej) odstąpienie od umowy.
7. Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia złożenia reklamacji.
8. Informujemy o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń (opis zasad dostępu do tych procedur znajdą Państwo na stronie: www.uokik.gov.pl).

VII. Zwrot towaru
1. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. O prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późń. zm.), konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty doręczenia lub wydania towaru. Uprawnienia do odstąpienia od umowy nie przysługują Klientom niebędącym konsumentami w rozumieniu ustawy.
2. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy można złożyć na następującym formularzu: [link do fomularza]. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
3. Konsument jest zobowiązany do zwrotu towaru niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia oświadczenia, przy czym konsument jest zobowiązany pokryćwszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy (np. koszty opakowania, zabezpieczenia, nadania).
4. W przypadku odstąpienia od umowy Księgarnia zwróci konsumentowi wszystkie uiszczone przez niego płatności, z tym zastrzeżeniem, że koszty doręczenia konsumentowi towaru zostaną zwrócone do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie. Jeżeli Klient wybierze droższy środek transportu, nie otrzyma zwrotu różnicy między wartością wybranej dostawy a najtańszym sposobem transportu. Zwrot płatności nastąpi w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy lud do dnia otrzymania zwracanego towaru.
5. Klient może ponieść odpowiedzialność za pogorszenie stanu zwracanej rzeczy.

VIII. Ochrona danych osobowych/Polityka prywatności
1. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. O ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.

2. Informujemy, że:
a) administratorem danych osobowych jest politechnika Śląska, ul. Akademicka 2A, 44-100 Gliwice, nr NIP: 631-020-07-36, REGON: 000001637;
b) dane osobowe przetwarzane będą w celu wykonania umowy oraz, jeśli wyrazili na to Państwo zgodę, także w celu marketingu produktów i usług administratora danych. Państwa dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom uczestniczącym w wykonaniu zawartej umowy, w celu jej wykonania: operatorom poczty, kurierom, operatorom płatności;
c) posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania;
d) podanie danych osobowych jest dobrowolne.
 
Gliwice, dnia 25 grudnia 2014 r.
 


Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
ul. Akademicka 5, 44-100 Gliwice, tel. (32) 237 18 48, tel./fax (32) 237 15 02

Opracowanie Prekursor